کلاژن سازی پوست

کلاژن یکی از عوامل تاثیر گذار در سفت شدن پوست صورت و همچنین جوان به نظر رسیدن پوست می باشد. برای داشتن پوست و مو سالم و جلوگیری از پیری، مهم ترین عامل کلاژن است. کلاژن از جمله موادی است که به صورت طبیعی در بدن تولید می شود. گاهی بر حسب نیاز باید مقدار  آن را افزایش دهیم تا از پیری زودرس پوست جلوگیری کنیم. کلاژن سازی پوست، از ضروری ترین اقداماتی است که شما باید آن را انجام دهید.

روش های افزایش کلاژن سازی پوست

روش های گوناگونی برای افزایش تولید کلاژن در پوست وجود دارد اما بهترین روش آن روشی است که سریعا ما را به نتیجه برساند و همچنین هزینه آن معقول باشد.این روش ها عبارتند از : استفاده از دستگاه های کلاژن ساز، کرم های تحریک کننده کلاژن پوست،پودر های خوراکی کلاژن که به صورت محلول در آب استفاده می گردد.در کنار این روش ها، دستگاه هایی وجود دارند که کلاژن سازی را برای ما، اسان می کنند. این دستگاه ها شامل : میکرونیدلینگ، یولیزر، مزونیدلینگ، پلاسماجت، کیوسوییچ و … می باشد.

کلاژن سازی پوست با یولیزر

انتخاب اول پزشکان، بهره گیری از دستگاه یولیزر می باشد زیرا تابش اشعه لیزر و رساندن حرارت به پوست کلاژن های آسیب دیده را احیا می کند و موجب افزایش تولید کلاژن در پوست می گردد.لازم به ذکر است که این درمان نیاز به دوره نقاهت دارد.از مزیت های این درمان، می توان به تاثیرگذاری بر الاستین و ملانین نیز اشاره کرد.

از دیگر راهکار های افزایش کلاژن، استفاده از لیزر کیوسوییچ است. این لیزر با ساطع کردن اشعه های کوتاه پرقدرت به درون پوست نفوذ می کند. اشعه لیزر در پوست زخم ایجاد کرده و در سطح پوست هیچ گونه علامتی دیده نمی شود و منجر به تحریک سلول ها بر ای کلاژن سازی می گردد.این نوع تابش به صورت ستونی ایجاد شده است تا آسیب و مشکلی برای پوست ایجاد نشود. کلاژن سازی پوست با این روش، موجب شاداب تر شدن پوست در دراز مدت می گردد.

در روش های میکرونیدلینگ یا مزونیدلینگ، با وارد کردن سوزن های بسیار ریز، سلول ها را تحریک کرده و موجب خود ترمیمی می شود. سوزن ها ده ها هزار سوراخ کوچک بر روی سطح پوست ایجاد می کنند. این زخم های عمدی باعث بروز واکنش عمیق بر پوست می گردد. در نتیجه فاکتور های رشد خود به خود آزاد می شوند و فیبرو پلاست ها کلازن سازی را شروع می کنند. با گذشت زمان این امر باعث داشتن پوستی سالم و قابل ارتجاع خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *