چرا فیلر زیر چشم؟

از آنجایی که پوست زیر چشم از نقاط حساس و نازک بدن است، طبعا بیشتر در معرض چین و چروک و پیر شدن قرار می گیرد. اما می توان با روش های جدید محافظتی و زیباسازی، روند پیری آن را به تعویق انداخت. استفاده از فیلر زیر چشم از جمله روش هایی است که نه تنها می تواند سیاهی و گودی زیر چشم را از بین ببرد، بلکه زیبایی از دست رفته ی پوست این نقطه را نیز به آن برگرداند. در این مقاله شما را با مزیت های این روش نوین زیبایی آشنا می کنیم.

چگونگی تزریق فیلر زیر چشم

فیلر یا پرکننده از ماده ی اصلی به نام اسید هیالورونیک و مواد دیگری مثل کلاژن، اسید لاکتیک و کلسیم تشکیل می شود. این ماده باید از طریق تزریق به زیر چشم وارد شود.

در ابتدا، پزشک نواحی مورد نظر را در زیر چشم علامتگذاری می کند  تا از همان نواحی بتواند تزریق را انجام دهد. پس از ضدعفونی کردن، عمل تزریق با احتیاط توسط پزشک انجام می گیرد. استفاده از کرم های بی حسی قبل از تزریق فیلر، امری ضروری است.

مزایای استفاده از فیلر زیر چشم

فیلر زیر چشم علاوه بر زیباسازی ظاهری ناحیه زیر چشم، مزایایی نیز دارد که عبارتند از:

  • صرفه جویی در وقت و زمان بر نبودن
  • بدون درد و بی خطر بودن آن
  • عدم نیاز به بستری و عمل جراحی
  • حل شدن تدریجی مواد فیلر در بدن که موادی طبیعی و بی خطر هستند.
  • امکان برگرداندن نتایج، توسط پزشک، درصورتیکه مورد تایید بیمار نباشد.

سن مناسب برای تزریق فیلر زیر چشم

تزریق فیلر در هر سنی برای زنان و مردان مناسب است. اما هر زمان که احساس کردید پوست ناحیه ی زیر چشم، از بقیه نواحی تیره تر بنظر می رسد و دچار گودی و فرورفتگی شده است می توانید نسبت به تزریق فیلر اقدام کنید.

مراقبت های پس از تزریق فیلر

پس از تزریق، توصیه می شود از کمپرس سرد در ناحیه تزریق استفاده کنید تا از تورم در این ناحیه جلوگیری شود. همچنین بهتر است از مصرف هر عاملی که موجب کبودی  یا خونریزی می شود، پرهیز کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *