پاکسازی پوست

پاکسازی پوست به جوان تر ماندن پوست شما کمک می کند. پاک کردن آثار باقیمانده مواد آرایشی از روی پوست صورتا اقدام مهمی در زیبا و شاداب به نظر رسیدن پوست صورت محسوب می شود. حتاما بلاگرهای زیادی را دیده اید که در اینستاگرام درباره پاکسازی و سایر مواد مورد استفاده صحبت می کنند. اما منظور از پاکسازی پوست چیست، پاکسازی اصولی و صحیح به چه صورت انجام می شود. پاکسازی پوست موضوع بحث امروز ما است. پس تا پایان مقاله با ما باشید.

تعریف پاکسازی

پاکسازی واژه ای کلی جهت توصیف ترکیبی از روش‌های مراقبت از پوست است که سه هدف کلی دارد. خوب است بدانید که تمام این موارد در کنار هم، مفهوم پاکسازی را در بر دارد.

برداشت سلول‌های مرده یا اگزفولیشن

سطح پوست از سلول‌های مرده یا لایه‌ی شاخی تشکیل شده است. این سلول‌ها در سطحی‌ترین بخش رویه پوست قرار گرفته‌اند. سلول های شاخی مسئول محافظت از پوست هستند و اولین خط دفاعی بدن در برابر عوامل بیماری‌زا محسوب می‌شود. به طور معمول بدن هر ۳۰ روز یکبار تمام سلول‌های لایه شاخی را حذف و سلول‌های جدیدی جایگزینشان می‌کند. منتها گاهی اوقات این سلول‌های مرده روی پوست تجمع می‌یابند. برداشت سلول‌های مرده یا اگزفولیشن به شما کمک می‌کند که پوست شاداب‌تر و درخشان‌تری داشته باشید.

پاکسازی آلودگی‌ها، چربی‌ها و مواد اضافی روی پوست

روی پوست ما را به طور طبیعی چربی‌هایی می‌پوشانند که در حفظ رطوبت پوست موثرند و خواص ضد میکروبی هم دارند. در برخی افراد چربی‌ها روی پوست تجمع پیدا می‌کنند، منافذ پوستی را می‌بندند و باعث آکنه و جوش می‌شوند. پاکسازی می‌تواند چربی‌های اضافی صورت را حذف کند. به علاوه آلودگی‌ها و آلاینده‌هایی که به طور روزمره با آن‌ها در تماس هستیم، روی پوست می‌نشینند و باعث التهاب، بسته شدن منافذ و مشکلات دیگر می‌شوند.

مشکل محصولات پاکسازی پوست که روی حذف چربی‌های اضافی تمرکز دارند این است که مصرف کنندگان گاهی به شکل افراطی از آن‌ها استفاده می‌کنند. یادتان نرود که چربی‌ها برای حفظ سلامت پوست ضروری هستند. استفاده‌ی نادرست و بیش از حد از اسکراب‌ها یا لایه‌بردارها نه تنها به پوست شما کمک نمی‌کند؛ بلکه به آن آسیب هم می‌رساند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *