مزوتراپی بهتر است یا هرفیلر؟

ریزش مو یکی از موضوعاتی است که بسیاری از افراد از آن اظهار ناراحتی می کنند. چه مرد و چه زن، چه پیرو یا جوان، بی شک موهای پرپشت و خوش حالت، تاثیر مستقیمی بر زیبایی و جوان تر دیده شدن شما دارد. عومل بسیار زیادی مانند تغذیه و سبک زندگی در رشد و رویش موهای شما تاثیرگذار می باشد. از دیگر عوامل فوق العاده تاثیرگذار، استرس است. رشد مجدد موها بعد از ریزش کمی سخت به نظر می آید اما شدنی است. نیاز است که مناسب ترین روش برای رشد موهایتان را انتخاب کنید. در ادامه این مطلب قصد داریم تا دو روش رشد مو را برایتان مقایسه کنم. در ادامه با من همراه باشید.

فیلر مو و نحوه تزریق آن

فیلر مو یک روش تاثیرگذار در درمان طاسی و کم پشت بودن مو می باشد. در این روش زیبایی مواد مغذی مانند ویتامین‌ها، اسید هیالورونیک، مواد معدنی، آنزیم‌ها و… را به ریشه و فولیکول مو تزریق می کنند و با تحریک پوست موجب رشد مجدد مو می شود. جهت تزریق فیلر مو، از سوزن های بسیار ظریفی استفاده می شود. پزشک قبل از تزریق این مواد، ابتدا پوست سر را بی حس می کند تا درد ناشی از فرورفتن سوزن ها را کاهش دهد. با توجه به وسعت سر هر شخص، چندین بار این مواد به سر تزریق می شود. نتیجه تزریق فیلر مو را می توانید بعد از 4 جلسه درمان به فاصله 2 هفته مشاهده کنید.

مزوتراپی و کاربردها

شاید برایتان جلب باشد که بدانید مزوتراپی در ابتدا برای درمان درد های مفاصل و اگزما به کار می رفته است و بعدا با گذشت زمان به یک روش زیبایی تبدیل شده است. مزوتراپی تکنیکی است که که در آن داروها به طور مستقیم به پوست سر تزریق می شوند. در این شیوه، داروهایی مانند عصاره‌های گیاهی طبیعی، فیناستراید، ماینوکسیدیل، ویتامین‌ها و … مورد استفاده قرار می گیرند.

درمان مزوتراپی از طریق کوکتل صورت می گیرد. در این روش هم از سرنگ استفاده شده تا به وسیله آن، مواد به پوست سر تزریق شود.

مزایای مزوتراپی

نتایج تزریق مزوتراپی نشان داده شده است که افراد بعد ار درمان، احساس کاملا خوشایندی دارند. از جمله مزایای مزوتراپی می توان به موارد زیر اشاره کرد

برقراری تعادل هورمون‌ها در داخل و اطراف فولیکول‌های مو

رساندن مواد مغذی به مو

بهبود گردش خون در سر

کلام آخر

هردو این روش ها، مزایا و معایب خاص خود را دارند. شباهت های بسیار زیادی بین این روش ها وجود دارد. اما در روش فیلر مو به دلیل تزریق اسید هیالورونیک، آب‌رسانی به موها و ماندگاری بیشتر است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *