مراقبت های پوستی روزانه

پوست مهم ترین بخش ظاهری بدن می باشد که اگر بدن از درون دچار مشکل شود، پوست به راحتی و فورا آن را نشان می دهد. با تغییر سبک زنگی و ماشینی شدن کار ها و همچنین افزایش آلودگی، این پوست است که بیشترین آسیب را می بیند. حفظ سلامت پوست در هوای آلوده را همیشه در الویت مراقبت های پوستی قرار دهید.

هدف از انجام مراقبت پوست یا همان روتین نگهداری پوست در بهترین حالت ممکن می باشد تا به پوست کمترین آسیب برسد. با توجه به افزایش سن، پوست نیازمند رسیدگی بیشتری می باشد. باید توجه داشته باشید که انجام این مراقبت ها صبر و حوصله شما را می طلبد. این باور که پوست فقط به ژنتیک بستگی دارد، یک باور غلط می باشد. عادات و سبک زندگی شما و استفاده از روتین پوستی روزانه نیز تأثیر زیادی روی پوست خواهد داشت. هدف از روتین پوستی، رسیدگی به رنگ و ظاهر پوست و رفع مشکلات پوستی است تا به عملکرد بهتر آن کمک کند. در ضمن باید کبد و کلیه و قلب مورد آزمایش قرار گیرد تا در صورت وجود مشکل حتما به پزشک اطلاع داده شود

 

انواع پوست

رنگ پوست کاملا یک نواخت و دارای طراوت طبیعی است و صاحبان این نوع پوست با کمترین میزان افزایش یا کاهش چربی و رطوبت مواجه هستند. به علاوه وجود منافذ بسیار کم در این نوع پوست، موجب جوش نزدن و آرایش پذیری بالا می شود.

پوست خشک:

به دلیل خشکی پوست، افراد دارای این نوع پوست با مشکلاتی از قبیل خارش و ترک خوردگی و خشکی مواجه می شوند. باید از آبرسان های قوی برای این افراد استفاده گردد.

پوست چرب:

کسانی که پوست چرب دارند مستعد انواع مختلف جوش (سر سیاه و سر سفید) هستند. منافذ باز و برق افتادن مدام از دیگر معایب این نوع پوست می باشد.

پوست مختلط:

صاحبان پوست مختلط در ناحیه پیشانی، بینی و گاهی چانه از چربی زیاد شاکی هستند. در حالی که در بقیه قسمت‌های صورت، پوست خشک و یا نرمال دارند. مشکلاتی مثل داشتن جوش، براق بودن مدام و باز بون منافذ باز از معایب داشتن پوست ترکیبی یا مختلط است.

کار های روتین

انجام یک دسته از کار ها به شما کمک می کند تا با هر نوع پوستی که دارید، بتوانید به مرحله بهتری برسید. شما باید حتما این کار ها را طبق برنامه انجام دهید تا به وضعیت نرمال برسید.

استفاده از آبرسان به شما کمک می کند تا همیشه پوستی جوان داشته باشید.

ماساژ پوست را جدی بگیرید. این عمل به افزایش خون رسانی در پوست شما کمک می کند.

استفاده از تونر: بسیار امر مهمی است. به شما در حفظ رطوبت پوست و همچنین جوانسازی پوست کمک می کند. همچنی می توانید از سایر روش های مراقبتی پوست کمک بگیرید. مثل جوانسازی و تزریق ژل.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *