مراقبت های مو بلند

موهای بلند زیبایی بسیار زیادی دارند. اما مشکل بسیار بزرگی اینجا وجود دارد! اگر به خوبی دقت کرده باشید، هیچ‌کس به شما نمی گوید به راحتی می توانید از موهای بلند مراقبت کنید؛ چون رسیدگی به موهای بلند نیاز به زمان و توجه و همچنین آگاهی بیشتری دارد. این مشکل به خاطر گره خوردن موهای بلند و قرار گرفتن در معرض آفتاب به وجود می آید. در ادامه این مطلب از وبسایت تخصصی دکتر لیلا گزین، به بررسی و رفع این مشکل می پردازیم.

نکات آگاهی دهنده

مراقبت از پوست سر: همه ماجرا به پوست سر برمی گردد. پوست سر ایده آل و سالم، محیط مناسبی برای سلامت و رشد مو می باشد. مراقبت صحیح از پوست سر کمک کننده و تغذیه کننده فوکلیکول های مو می باشد تا ریشه مو ها به خوبی رشد کند. برای از رفع چربی، آلودگی‌ها و باقی‌مانده محصولات مراقبت از مو ، پوست سرتان را با شامپو به صورت روزانه بشوید. به یاد داشته باشید، هنگام شامپو زدن، پوست سرتان را به وسیله نوک انگشتان و بدون کمک گرفتن از ناخن، آرام ماساژ دهید. به این وسیله جریان خون افزایش می یابد و فوخون رسانی در پوست سر شما افزایش می یابد. همچنین تحقیقات علمی نشان داده‌اند، ماساژ تکنیکال و حرفه ای، جهت تجدید قوا و جوانسازی پوست سر مفید و موثر است.

هفته‌ای 2 مرتبه به موهایتان روغن بزنید:

ماساژ سر با روغن گرم، یکی از بهترین راه‌های مراقبت نگهداری از موهای بلند است. این کار نه‌تنها باعث آرامش می‌شود. باعث افزایش ضخامت مو می شود. روغن ضمن مغذی سازی ریشه موها و کمک به رشد و استحکام مو، موجب جوانسازی ساقه‌های مو می‌شود. خوب است بدانید بهره گیری از روش های علمی نوین هم می تواند موهایتان را تقویت ببخشد. این روش ها شامل مزوتراپی مو، رفع ریزش مو با هیر فیلر می باشد.

برای ماساژکف سر و افزایش رشد مو ، از روغن های گیاهی نارگیل، اسطوخودوس یا بادام، به ترتیب زیر استفاده کنید:

  • برای شروع کار، روغن گرم را به پوست سر مالش دهید. با نوک انگشت ماساژ دهید تا خودتان حس کنید پوست کف سرتان داغ شده.
  • سپس ساقه مو را نیز با روغن چرب کنید.
  • برای بهتر جذب شدن روغن، برای 10 دقیقه حوله‌ای گرم را دور سرتان بپیچید و اجازه دهید تا سرتان به میزان کافی گرم شود.
  • بعد از سپری شدن 1 تا 2 ساعت موها را با یک شامپو ملایم و آب سرد بشویید.

این روش را انجام دهید و تاثیرات آن را ببینید. همیشه به یاد داشته باشید که مراقبت از مو باید تحت نظر پزشک متخصص انجام شود و مشورت او مراحل ذکر شده را انجام دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *