لیزر پوست چرب

جنس پوست انواع مختلفی دارد. انواع پوست چرب عبارتند از: چرب، خشک، نرمال، مختلط و….. بسته به نوع پوست شما، مراقبت ها خاصی برای داشتن بهترین پوست وجود دارد. امروزه خانم ها، خواهان زیبا شدن و زیبا ماندن هستند. یکی از اقدامات زیبایی متداول این روزها، لیزر است. قبل از انجام لیزر، باید خود را به خوبی بشناسید. پوست چرب و لیزر این نوع پوست، موضوع امروز بحث ما است. پوست چرب، پوستی با منافذ بزرگ و درخشنده و ضخیم می باشد. در ادامه این مقاله از کلینیک تخصصی دکتر گزین، به بحث راجع به این موضوع می پردازیم.

آشنایی بیشتر با پوست چرب

افرادی با پوست چرب، دچار مشکل خشکی و عدم آبرسانی پوست نمی شوند.  بلکه با جوش ها سر سیاه دست و پنجه نرم می کنند. به علت درخشان بودن بیش از حد پوست خود، فکر می کنند، باید در طول روز مکررا پوست خود را بشویند. ممکن است از بدو تولد، پوست جرب نداشته اند اما به دلیل استفاده از لوازم آرایشی، تغیرات هورمونی و یا رژیم غذایی پوستشان چرب شده است.در کنار برشمردن معایب پوست چرب، خوب است مزیت آن را هم بدانید. افرادی با پوست چرب، دیرتر دچار پیری می شوند. همچنین پوستشان دچار خشکی نمی شود.

درمان پوست چرب با لیزر

لیزر IPL، یکی از روش ها نوین درمان جهت بهبود بخشیدن به وضعیت پوست می باشد. این درمان برای افرادی ناراضی از درمان ها متدوال ، بهترین اثر بخشی را دارد.  درمانهایی نظیر قرص، کرم و درمانها موضعی، برای این گروه بسیار بی اثر هستند.درمان با لیزر برای پوست روشن و غیر برنزه فوق العاده موثر می باشد. طول موج اولیه بر اپیدرم اصلی پوست، بیشترین اثر را دارد. باکتری هایی موجب بروز آکنه را تا حدی می کشد. همچنین عروق خونی تغذیه کننده غدد زیر پوست هستند را از بین می برد. طول موج ثانویه، بر لایه ها عمیق تر پوست تاثیر بسزایی می گذارند. مدت زمان انجام لیزر در یک جلسه، طولانی نیست.  با وجد این، شخص درد را حس می کند.

نگهداری از پوست چرب

بهترین کار قبل از استفاده از داروها خاص، مطالعه دقیق روند درمان قبل می باشد. اگر پوست چرب دارید، بهتر است، برنامه ای منظم شامل پاکسازی، لایه برداری و آبرسانی پوست را دنبال کنید.

امیدوار هستم، بتوانید نوع پوست خود را بهتر بشناسید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *