فواید بوتاکس

امروزه تقریبا اکثر مردم با واژه بوتاکس آشنایی دارند و از فواید آن با اطلاع هستند. برخی بر این باور هستند که بوتاکس فقط مربوط به زیبایی صورت است اما این چنین نیست. امروز در این مقاله قصد داریم تا شما را با فواید بوتاکس آشنا کنیم. پس تا پایان من را همراهی بفرمایید.

فواید بوتاکس در درمان بیماری های مزمن

وقتی به پیشینه استفاده از بوتکس نگاه می کنیم متوجه می شویم قبل از استفاده از بوتاکس در زمینه زیبایی، این ماده کاربرد اعجاب انگیزی در درمان بیماری ها داشته است. در ابتدا از بوتاکس برای درمان بیماری های شایع مربوط به ماهیچه ها و عضلاتی مورد استفاده قرار می گرفت فعالیت غیر ارادی داشتند. نظیر حرکات غیر ارادی ماهیچه ها در بیماری های مزمنی مثل پارکینسون. در واقع اولین گروهی که از بوتاکس در درمان بیماری ها آگاه شدند و بوتاکس را به کار گرفتند، بیماران با مشکلات عضلانی بودند. و از آنجا بود که بوتاکس برای درمان اسپاسم ماهیچه استفاده می شد، فواید بوتاکس کم کم برای جنبه های دیگری از درمان ها نیز هویدا شد.

فواید بوتاکس در درمان میگرن

از آنجا که بوتاکس تاثیر قابل توجهی در آرام کردن عضلات دارد، به نظر می رسد با تزریق بوتاکس، انسداد اعصاب حسی ایجاد شده ، همچنین پیغام درد به مغز فرستاده ن می شودو موجب رهایی از درد و تنش های مکرر سر درد می گردد. بنابراین درمان سردردهای مداوم و یا میگرن های شدید یک مورد از مزایای بوتاکس می باشد.

فواید بوتاکس در درمان تعریق بیش از اندازه

بعضی اشخاص به طور مداوم درگیر تعریق های مکرر و بیش از اندازه هستند. همین موضوع از لحاظ اجتماعی باعث خجالت می شود. از جمله فواید بوتاکس، درمان تعرق بیش از حد شما می باشد. بدون هیچگونه درمان مکمل و یا بهره گیری از دارو، حداقل برای مدت کوتاه مثلا چندین ماه از مشکل تعریق های بیش از اندازه راحت شوید. اگر چه که این درمان موقتی بوده و نیاز دارید هر شش ماه یکبار آن را تمدید نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *