راز های شادابی پوست صورت

مراقبت از پوست، یکی از راه کار های ضروری برای داشتن پوستی شاداب و با طراوت است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و بهره گیری از به روز ترین دستگاه های روز دنیا، روش های نوینی در حوزه پوست و مو مورد توجه پزشکان قرار گرفته است. جالب است بدانید که روشهای مراقبتی پوست به سبک کره ای ها، بسیار معروف شده است زیرا پوستی بدون نقص و لک دارند که توجه همه مردم جهان را به خود جلب کرده است.

معرفی انواع درمان ها

یخ درمانی : نمی دانم تا چه حد با جادوی مکعب های یخ آشنایی دارید ولی خوب است بدانید که این شیوه سال هاست که مورد توجه زنان آسیا قرار گرفته است. افزایش گردش خون کمک می کند تا پوستی شاداب، سالم و جوان داشته باشید. بهبود جریان گردش خون، آبرسانی و غذا رسانی به سلول های پوستی را چندین برابر می کند. با قرار دادن مکعب های یخ روی پوستتان، از بروز پیری و چین و چروک روی پوستتان جلوگیری کنید. البته این روش برای افرادی با سن بالا، کاربرد چندانی ندارد و مخصوص جوانان و نوجوانان می باشد. روش یخ درمانی به شما کمک می کند که ورم صبحگاهی تان را بدون استفاده از محول های شیمیایی کاهش دهید. این روش بعد از دوش آب گرم نیز تاثیرگذار است.

روغن زیتون و عسل : این دو مایع گیاهی، به عنوان محلول پاک کننده صورت استفاده می شود که آلودگی ها را از صورت پاک می کند. اما بعد از این کار منافذ پوست باز خواهد شد. اگر با یخ صورتتان را شست وشو دهید، موجب بسته شدن منافذ پوست خواهد شد.

میوه ها : میوه هایی که طعم ترش دارند معمولا آبرسان های خوبی هستند. مثلا آب پرتقال، تاثیر زیادی بر آبرسانی و تقویت کنندگی پوست دارد. برای حذف چین و چروک های پوست و آبرسانی به تمام سلول های پوست، میوه های سرد که رطوبت زیادی دارند، بسیار جوابگو هستند. هلو و گلابی از آن دسته میوه هایی هستند که داخل شان ذرات ریزی وجود دارد که باعث پاکسازی کامل پوست می شود.

چند ماسک پیشنهادی

ماسک یخی هلو : شاید شما هم بارها این جمله را شنیده باشید که پوست صورتش مثل هلو شده است. برای اینکه دیگران هم این جمله را درباره تان بگویند، شما می توانید پوست صورتتان را با قطعه های یخی آب هلو، مالش دهید.

ماسک یخی انار : اگر دوست دارید پوست صورتتان گلگونی و قرمزی خاصی داشته باشد، از ماسک یخی آب انار غافل نشوید. البته باید اب انار را با آب مخلوط کنید و در قالب های یخ بریزید تا یخ بزند. سپس مکعب های یخی را روی پوست خود ماساژ دهید.

پاکسازی و استفاده از کرم مرطوب کننده، روش های بسیار موثری در درمان پوست و جوان تر کردن آن هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در مورد جوانسازی پوست در شیراز، با دکتر لیلا گزین در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *