دلایل ریزش مو بعد از کرونا

بعد از شیوع بیماری کرونا و ابتلا تعداد زیادی از انسان ها به این بیماری، بسیاری از مبتلا شدگان از ریزش مو خود شکایت می کنند. آنها بیان می کنند، بعد از گذشت شش ماه از بهبود یافتن، هنوز ریزش مو دارند. مخصوصا این موضوع، باعث ناراحتی بانوان و دختران نیز می شود. در این مقاله از وبسایت تخصصی دکتر گزین، به شناخت دلایل این موضوع می پردازیم. پس تا پایان با ما همراه باشید.

شناخت ریزش مو در اثر ابتلا به کرونا

آگاه شدن از عوامل ریزش مو مربوط به کرونا، به شما کمک بسیاری می کند. زیرا؛ هر نوع ریزش مویی را ناشی از کرونا نمی دانید. در نتیجه به خود استرس وارد نکرده و به دنبال درمان مربوط به آن می گردید.

این عوامل عبارتند از:

قبل از ابتلا به بیماری کرونا، دچار ریزش مو نشدید.

ریزش مو پس از درمان شدید شده است.

نقاطی تاس، رو سرتلن مشاهده می کنید

با وجود گذشت چندین ماه بعد از بهبودی کامل، هنوز ریزش مو شما شدید است.

جالب است بدانید، سازمان جهانی بهداشت، ریزش مو را، به عنوان یکی از عوارض دیر درمان کرونا، اعلام کرده است. نکته مهم دیگر این که، شدت ریزش مو با شدت بیماری هر فرد رابطه مستقیم دارد.

علل ریزش مو بعد از ابتلا به کرونا

تب بعد از ابتلا به کرونا: طبق تحقیقات متخصصین، تب و لرز بیماری کرونا، زمینه ساز ریزش مو می باشد.

استرس ناشی از کرونا: بسیاری از افراد، بعد از اینکه متوجه می شوند، به بیماری کرونا مبتلا شئند، دچار اضطراب بسیار شدید می شوند. همین استرس و وسواس، می تواند آن ها را به ریزش مو شدید، دچار کند.

استفاده از داروها: حتما مطلع هستید، هنوز داروهای مخصوصی برای درمان کرونا ویروس شناخته نشده، پس برای تسکین بیماری، ممکن است در پزشک، دارو ها متعددی را تجویز کند. یکی از دلایل ریزش مو، استفاده مکرر از داروها خاص با فرمول قوی می باشد.

راهکار

می توانید با پزشک خود، مشورت کنید و درباره این موضوع با او صحبت کنید. اما درمان ریزش مو، با هیر فیلر، یکی از بهترین و موثر ترین اقدامات، محسوب می شود.

امیدوارم ریزش مو خود را به بهترین نحو، درمان کنید و از پرپشتی مو خود لذت ببرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *