درمان موخوره

یکی از رایجترین مشکلاتی که خانمها با موهایشان دارند و مدام از آن شکایت می کنند، موخوره است. از لحاظ علم پزشکی، موخوره به وضعیتی اطلاق می شود که انتهای مو دوشاخه می شود و این آسیب ناشی از آسیب فیزیکی (تروما یا حرارت) و یا آسیب شیمیایی به مو می باشد. لایه محافظ مو در فیبرهای انتهایی مو از بین می رود، در نتیجه قسمت انتهایی مو چند شاخه و شکننده می شود. خانم ها به دلیل داشتن موهای بلند با عارضه موخوره یا همان دوشاخه شدن انتهای مو آشنا هستند. لایه محافظ مو در فیبرهای انتهایی مو از بین رفته ودر نتیجه قسمت انتهایی مو شاخه های متعددی پیدا می کند و شکننده می شود. خانم ها به علت علاقه به داشتن موهای بلند با مشکل موخوره یا همان چند شاخه شدن انتهای مو دائم دست و پنجه نرم می کنند.

شایع ترین علت های بروز موخوره

تابش بیش از حد نور خورشید به مو

آلودگی هوا و در معرض قرار گرفتن مو در برابرمواد شیمیایی

استفاده از آب داغ برای شست و شو مو در حمام

استفاده از شامپو هایی با فرمول قوی و رفتار خشن با مو مانند محکم برس کشیدن مو

به کارگیری بیش از حد تافت و ژل برای حالت دادن به مو

استفاده مداوم از محصولات خشک کن مو، مانند: اتو مو و سشوار که اغلب برای آراستگی مو مورد توجه قرار می گیرند اما باعث آسیب اساسی به فولیکول های مو و ریشه مو می گردد.

نکاتی جهت جلوگیری از بروز موخوره

هرگز نگذارید بیش از حد موهایتان خشک شود. شستن مو با شامپو متناسب مو شما در جلوگیری از بروز موخوره، تاثیر بسزایی دارد. بعد از بیرون آمدن از حمام، فقط با حوله به آرامی موهایتان را خشک کنید و آب آن را با حوله بگیرید. بیش از اندازه موهایتان را رنگ و دکلره نکنید. زیرا؛ این امر موجب می شود مواد شیمیایی به ریشه های مو شما نفوذ کند و در دراز مدت تاثیر بد بگذارد.

ماسک موی سرکه سیب مفید برای درمان موخوره:

ابتدا یک فنجان  سرکه سیب را با مقدارمتوسط آب مخلوط کرده. سپس موهایتان را با شامپو شست و شو داده، این ترکیب را روی موی سر خود اعمال کنید و به آرامی ماساژ دهید. بعد از چند دقیقه موهایتان را آب کشی کنید و با حوله تمیز خشک کنید.

نکته :توجه داشته باشید، اگر چه سرکه برای سلامتی تاثیرات مثبت زیادی دارد، اما استفاده بیش از حد از آن، موجب آسیب های جدی به مو می شود .علاوه بر این، در هنگام استعمال سرکه باید مراقب چشم های خود باشید. چون ممکن است باعث سوزش آنها شود.

برای درمان موخوره می توایند از مزوتراپی و هیرفیلر نیز کمک بگیرید. همچنین برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با دکتر لیلا گزین در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *