درمان ریزش مو زنان

ریزش مو یکی از مشکلات شایع این روز ها در بین خانم ها و آقایان است. این مشکل ارتباط خاصی با سن ندارد و می تواند دلایل متعددی داشته باشد. برای بعضی از علت های ریزش مو، درمان مطلوبی یافت نشده است.اما درمان ریزش مو زنان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

همه ما روزانه، بین 50 تا 100 تار مو سرمان را از دست می دهیم. در حالت کلی مو های ریخته شده با مو های رویش یافته جایگزین می شود. در صورتیکه تعادل بین مو های رشد یافته و مو های ریخته شده به هم بخورد و تراکم مو ها در سر به مقدار محسوسی کاهش یابد، فرد دچار ریزش مو شدید شده است. بیشتر اوقات ریزش مو به صورت تدریجی اتفاق می افتد و تا زمانیکه تراکم مو ها به شکل قابل توجهی کاهش نیابد، متوجه آن نمی شویم. هر چه زودتر متوجه این مشکل شوید، راحت تر قادر خواهید بود که آن را به صورت قطعی درمان کنید. ریزش مو در خانم ها شایع تر است زیرا تغییرات هورمونی شدیدی در بدنشان صورت می گیرد که بدن در ابتدا قادر به سازگاری با این تغییرات نخواهد بود.

شایع ترین عوامل ریزش مو

  • کنده شدن راحت موها به هنگام کشیدنشان
  • تجمع مقدار زیادی مو در موگیر چاه بعد از استحمام
  • جدا شدن مقدار زیادی مو هنگام بستن یا شانه‌ کردن موها
  • ریختن تعداد زیادی مو بر روی بالشت بعد از خواب شبانه

اهمیت درمان ریزش مو زنان را می توان در دو دسته کلی قرار داد : جنبه فیزیکی و زیبایی، جنبه روحی و روانی.

جنبه فیزیکی : در بسیاری از کشور ها، مو سر به عنوان تاج جوانی شناخته می شود. مو های پر پشت علاوه بر اینکه باعث جوان به نظر رسیدن و زیبا تر شدن شما می شود، موجب خوشتیپ تر شدن شما هم می شود.

جنبه روحی و روانی : این جنبه بسیار مهم تر و تاثیر گذارتر از جنبه فیزیکی است. زیرا افسردگی و ناراحتی روحی و روانی ناشی از ریزش مو، موجب گوشه نشینی و حتی در بعضی موارد باعث به مدرسه نرفتن هم می شود. چرا که این گروه سنی پذیرش کمتری برای این موضوع و اعتماد به نفس آسیب‌پذیرتری دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *