تقویت مو

داشتن موهای سالم و پرپشت، آرزویی دست یافتنی است. به شرط آن که، اصول خاصی را رعایت کنید. در گذشته، تحقیقات محدودی انجام شد. طبعا راه حل ها کمی برای تقویت و رشد مو، ارائه شد. اما امروزه با بررسی ها انجام شده، راهکارها متعددی برای داشتن مو پرپشت و زیبا وجود دارد. فاکتورها تخصصی در ریزش مو دخیل هستند. تاثیر تمام فاکتور ها، بر رشد مو یکسان نیست. شناخت تمام فاکتور ها، بر عهده پزشک متخصص  پوست و مو و زیبایی می باشد.  در ادامه این مقاله از وبسایت تخصصی دکتر گزین، به بحث پیرامون این مطلب می پردازیم.

آسیب ها مو

در موارد شدید آسیب دیدگی، متخصصان راهکارها گوناگون و متنوعی ارائه می کنند. در نظر داشته باشید، هرگونه آسیب و صدمه ای به مو وارد شده باشد، علتی دارد. ممکن است ناشی از تغذیه بد مو باشد. احتمال دارد، رژیم تغذیه فرد نامناسب باشد. ورزش نکردن، نخوردن آب کافی، عوامل وراثتی و….. ، از جمله عوامل تاثیرگذار در نداشتن مو درخشان و براق و پر پشت می باشد. اما در صورت بررسی نیاز به بررسی تخصصی موها خود، حتما به پزشک مراجعه فرمایید.

مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر ریزش مو

سابقه خانوادگی و وراثت: از جمله شایع ترین عوامل ریزش مو، ریزش مو وراثتی می باشد. این بیماری آلوپسی آندروژنیک یا طاسی، با الگوی مردانه نامیده می‌شود که معمولا به تدریج با یک الگوی خاص رخ می‌دهد. اغلب ریزش مو تحت تاثیر وراثت، نسبت به راهکارهای تقویت مو مقاومت نشان می‌دهد. این الگو با کاهش  و ایجاد طاسی در مردان و نازک شدن موها در امتداد تاج سر در زنان تشخیص داده می‌شود.

مصرف داروها و مکمل ها

برخی افراد، به دلیل استفاده از داروها دچار ریزش مو می شوند؛ داروها مورد استفاده برای بیماری هایی قبیل فشار خون، سرطان ونقرس استفاده می شود، باعث ریزش مو می شود. پس به همه این عوامل اهمیت دهید تا موهایی جذاب داشته باشید.

برای شناختن عوامل تاثیرگذار بر رشد مو، با مقالات بعدی از سایت تخصصی دکتر لیلا گزین همراه باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *