تشخیص مدل مو

مو در حکم تاج سر است. در بسیاری از اشعار شاعران هم این موضوع دیده می شود. آنها مو ها را به ابریشم و زینت تشبیه کرده اند. اما به راستی راز داشتن مو های زیبا کدام است؟ آیا شما از موهایتان متناسب با مدلشان مراقبت می کنید؟ اصلا مدل مو های خود را تشخیص می دهید؟ این ها همه سوالاتی است که امروز به آنها پاسخ می دهیم.

انواع مو چیست؟

مو تحت تاثیر عوامل زیاد محیطی و حتی شست و شو قرار می گیرد. تا پایان عمر شخص، جنس موهایش ثابت نیست. به این ترتیب نمی توانید همیشه محصولات نگهداری از موهای خاصی را استفاده کنید. تشخیص مدل مو، موضوع امروز مقاله ما است.

مو چرب

بیشتر افرادی که پوست چربی دارند، موهایشان چرب است. در واقع می توان گفت ارتباط خاصی بین جنس پوست و جنس پوست وجود دارد. پوست سر با دیگر نقاط بدن از لحاظ خشکی و چربی هیچ تفاوتی ندارد. بنابراین با دیدن پوست بدنتان می توانید پی ببرید پوست سرتان چگونه است. اگر پوست سر شما چرب باشد ، موهای شما به طور خودبخودی  چرب می شوند. ترشح بیش از حد غدد چربی، باعث چرب شدن پوست سر می شود.

آشنایی با ساختمان مو

ساختمان مو پیچیدگی فراوانی دارد. در کنار هر تار مو یک غده چربی نیز وجود دارد که میزان ترشح آن، روی جنس و کیفیت موها تاثیر دارد. تارهای موی چرب به نظر روغنی هستند و ظاهر خوبی ندارند. موهای چرب همیشه ظاهر شما را کسل نشان می دهند. اگر جنس موهایتان چرب است، بهتر است حتما با پزشک متخصص درباره انتخاب شامپو مناسب و دیگر محصولات مراقبتی مشورت کنید. این افراد باید در طول هفته، 2 بار موهای خود را با شامپو مناسب شست و شو دهند. توجه داشته باشید که آب گرم موجب بالا رفتن چربی موجود در پوست سر می شود. پس موهای چرب را فقط با آب ولرم یا سرد شست و شو دهید. هرگز مو چرب را با نرم کننده شست و شو ندهید.

مو خشک

اگر جنس موهایتان خشک است، باید مراقبت کنید تا دچار شوره سر و مو خوره نشوید. افرادی مو های خشک و وزدارند، احتمال زیاد پوست خشک دارند و پوست سرشان پوسته پوسته می شود. تارهای موی خشک به شدت شکننده هستند و حتی با شانه کردن و استحمام هم، دچار ریزش مو می شوند. این موها برخی اوقات از طول هم قطع می شوند علتش خشکی بیش از حد مو است. وضعیت ظاهری موهای خشک هم چندان تعریفی ندارد. این موها درخشندگی و شفافیت خود را از دست داده اند و به صورت کدر و وز کرده دیده می شوند. تابش مستقیم نور خورشید، تاثیر مستقیمی بر خشکی مو ها دارد. شما می توانید برای آفتاب گرفتن از کلاه استفاده کنید. هنگام شنا کردن، حتما از کلاه استفاده کنید زیرا کلری که برای ضد عفونی کردن استفاده می کنند برای مو ها مضر است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *