تاثیر خواب بر جوانی پوست

خواب منظم و به موقع تاثییر زیادی بر سلامتی و جوانی پوست شما دارد. به طوریکه افرادی که دیر می خوابند و صبح ها دیر از خواب بیدار می شوند اغلب چشمانی پف کرده و صورتی کسل دارند و پوست صورتشان پیر و پژمرده به نظر می رسد. در کنار هزینه های زیادی که افراد صرف زیبایی پوست خود می کنند، گاهی رموز ساده ای وجود دارد که شما آن را رعایت نمی کنید. اگر به این موارد در زندگی اهمیت دهید، از شادابی و جوانی پوست خود لذت می برید. تاثیر خواب بر جوانی پوست موضوع امروز مقاله ما است و امیدوارم به شما مطالب مفیدی منتقل کند.

تاثیر کم خوابی بر پوست : بد خوابی و کم خوابی می تواند اثرات مخربی بر پوست داشته باشد از جمله :

افتادگی پلک ها، ورم کردن چشم ها، ایجاد حلقه های سیاه در اطراف چشم و در مواردی تشدید آن ها، عمیق شدن چروک های زیر چشم و دور لب و …….

یک تحقیق علمی که در سال 2017 انجام شده است، ثابت کرده است که تنها دو روز بی خوابی می تواند تاثیر بسیار بدی بر صورت و زیبایی شما داشته باشد. پس با داشتن برنامه روزانه منظم و به موقع انجام دادن کارهایتان، به خوابتان نظم دهید و صبح قبل از طلوع آفتاب از خواب بیدار شوید تا هورمون های مفیدی که در طول خواب در بدنتان ترشح می شود، تاثییر مثبتی روی پوست و بدنتان بگذارد و شما بعد از بیدار شدن از خواب، احساس خوشایندی داشته باشید.

تاثیر خواب بر پوست

از زمان خواب برای ترمیم قوا بدنتان استفاده کنید و بدانید این یک اصل کلی است که به پوست محدود نمی شود. تاریکی شب فرصت بسیار خوبی برای دور ماندن از عوامل آسیب رسان مانند اشعه ماورابنفش خورشید و نور مضر کامپیوتر و گوشی می باشد. همچنین داشتن آرامش در هنگام شب به ذهنتان کمک می کند که از استرس دور شود که این خود راهکاری بسیار موثر جهت داشتن پوستی شاداب است.

همچنین کاهش فعالیت برخی ارگان های قبدن نظیر دستگاه گوارش و عضلات، نیاز بدن به گردش خون و خون رسانی به این نواحی بدن کاهش قابل توجهی داشته که باعث می شود خون به نحو بهتری به پوست و سایر اندام ها برسد.  افزایش خون‌رسانی به پوست موجب می‌شود که مواد مضری مانند رادیکال‌های آزاد که در طول روز بر اثر تابش اشعه ماوراء بنفش ایجاد شده‌اند، توسط سیستم دفاعی بدن از بین رفته و جلوی اثرات مخرب آنها گرفته شود.

حرکات صورت در زمان خواب به حداقل می رسد که موجب می شود لایه های کلازن و الاستین که حکم داربست پوست را دارند، کمتر درگیر حرکات کششی و انقباضی شود.

بهترین زمان خواب برای پوست

استراحت پروسه ای موثر بر روح، روان و از جمله پوست می باشد که می تواند برای پوست شما معجزه کننده باشد.هنگام شب، دوره طلایی ترمیم پوست است. به طور ویژه ساعت 11 شب بهترین زمان برای بازسازی پوست می باشد.جالب است بدانید برخی از ترکیبات مانند ویتامین A می توانند با نور خورشید واکنش نشان داده و تاثییر خود را از دست بدهند.پس استفاده از آن ها در شب حداکثر اثر بخشی را دارد. استفاده از روغن های درمانی در طول روز مشکل ساز است چون مشغول فعالیت های روزانه هستید و ممکن است آلودگی های محیط را جذب کند. پس بهترین زمان استفاده از این روغن ها هنگام شب است.تاثیر خواب بر جوانی پوست شامل رعایت تمامی نکات برای یک خواب ایده آل می باشید.

جهت مشاوره و انجام بوتاکس در شیراز با دکتر لیلا گزین در ارتباط باشید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *