از بین بردن جای جوش و لک

اگر پیر هستید یا جوان، مرد هستید یا زن، اهل هر شهری با هر عادات غذایی که هستید، حتما با جوش صورت مواجه شدید و تجربه کرده اید که بعد از مشاهده آنها روی پوست، چه قدر عصبی و ناراحت می شوید. مخصوصا اگر به مهمانی دعوت شده باشید، برای پنهان کردنش با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم کرده اید. امروز قصد داریم تا شما را با چندین روش درمانی آشنا کنیم. قبل از آن به معرفی چندین جای جوش می پردازیم.

انواع جای جوش

قبل از درمان جای جوش باید ابتدا نوع آن را بشناسیم تا بتوانیم بهترین روش درمان را تشخیص دهیم.

به طور کلی جای جوش را بر اساس ظاهری که روی پوست ایجاد می کنید به دسته های زیر تقسیم می کنند :

جای جوش چکشی :در این حالت، جای جوش هایی که فرورفتگی در پوست را سبب شدند. در پزشکی به آن جای جوش چکشی گفته می شود.

جای جوش واگنی : بسیار شبیه به جای آبله مرغان است. عمدتا به شکل بیضی و دایره ای دیده می شود. بسته به نوع جوش عمق آن می تواند زیاد یا کم باشد.

جای جوش دره ای : مانند نا همواری های طبیعت، پستی و بلندی هایی در پوست دیده می شود که بافت زیرین و اسکار پوست دچار آسیب شده است.

جای جوش برجسته : در این حالت، برجستگی هایی روی پوست دیده می شود. در صورتیکه از جوش دیگر خبری نیست. این مورد معمولا روی پوست نبوده و روی بدن ظاهر می شود.

نکته مهم

همان طور که می دانید، مصرف زیاد از حد هر ماده ی مفیدی، مضر خواهد بود.کلاژن از جمله اساسی ترین مواد سازنده پوست و باعث قوام و بهبودی پوست صورت می باشد. زیرا به ترمیم و جوانسازی پوست، کمک زیادی می کند. هر زمان پوست شما دچار آکنه و جوش شد، با دستکاری و تحریک آن، میزان تولید کلاژن در پوست زیاد می شود. این مورد باعث ایجاد جای جوش میشود. هرچه که تولید این ماده افزایش یابد، شدت برجستگی نیز بیشتر میشود!

راه کار هایی برای از بین جای جوش

روش های بسیار متعددی برای از بین بردن جای جوش وجود دارد.تعدادی از این روش ها خانگی بوده و تعدادی دیگر با استفاده از متد پزشکی روز، قابل انجام است. نکته قابل توجه آن است که باید نوع پوست شما با آن درمان سازگار باشد.چون در غیر این صورت، نه تنها تاثیر مثبتی نخواهد داشت بلکه به پوست شما آسیب خواهد زد.

یکی از موثر ترین روش های از بین بردن جای جوش، لیزر است که امروزه با استقبال بسیار زیاد مردم مواجه شده است. استفاده از لیزر حتما بایدتحت نظر پزشک متخصص باشد.اشعه لیزر تا چند لایه میانی زیر پوست نفوذ کرده و منجر به تحریک سلول های پوستی می شود تا تولید کلاژن افزایش یابد.

می توان به لیزر فرکشنال، لیزر co2، لیزر فرکسل اشاره نمود.

یکی از بهترین انواع لیزر، لیزر فرکسل استدر این روش، رفع جای آکنه با لیزر فراکسل لایه های عمیق پوستی هدف قرار داده میشوند و روند تولید کلاژن پوست سریعتر میشود. مهمترین مزیتی که این روش نسبت با سایر روشها دارد، عدم آسیب رسانی به سایر بافتهای سالم پوست است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *