احیا مو رنگ شده

موهای اکثر خانم ها، به دلیل رنگ کردن و استفاده از دکلره، دچار آسیب های ناشی از مواد شیمیایی می شود. موهای رنگ شده به ترمیم نیاز دارد. عدم مراقبت از مو، باعث آسیب به ریشه مو و خشک و وز شدن مو می شود. متاسفانه استفاده از دکلره برای روشن کردن مو، عوارض زیادی به دنبال دارد. دکلره ماده ای با عملکرد تهاجمی قوی می باشد که برای از بین بردن رنگ مو، پروتئین‌های آن را از هم جدا کرده و سپس تجزیه می‌کند. به همین علت، بعد ار دکلره کردن متوجه خواهید شد که تارهای موتان شکننده و سبک شده اند. من قصد داغرم در ادامه این مطلب به شما راهکار هایی را آموزش دهم تا شما بعد از دکلره کردن، موهایی قوی و و سالم داشته باشید.

آبرسانی موها

تخریب کوتیکول مو باعث شککندگی تار موها شما می شود. کوتیکول مو لایه از مو است که مسئول حفظ رطوبت مو است. هنگامی که کوتیکول مو بازسازی شود، مجددا موها شما نرم و لطیف خواهد شد.

از روغن های گیاهی استفاده کنید.

روغن زیتون: هربار چندین قطره روغن زیتون را به انتها موهایتان بزنید تا تاثیر شگفت انگیز آن را در سرزنده کردن موهایتان ببینید.

روغن نارگیل: نقش بسیار موثری در حفظ رطوبت مو داشته و باعث جلوگیری کردن از تخریب پروتئین ها مو در اثر دکلره خواهد شد. این روغن را می توانید با دست به انتها موها خشک و بد حالت خود ماساژ دهید. قبل از استفاده، کمی روغن ر ا کف دست هایتان ماساژ  دهید تا گرم شود، سپس به انتها مو ماساژ دهید.

روغن آرگان: این محصول سرشار از انتی اکسیدان ها می باشد و همین موجب شده است تا تاثیر زیادی در برابر ترمیم موها داشته باشد. شیوه استفاده از روغن آرگان، مانند روغن نارگیل می باشد.

روغن بادام: غنی از ویتامین E بوده و سرشار ازر پروتئین هایی است که جذب موها شما شده و باعث قوی شدن تار موها شما خواهد شد. بعد از دکلره کردن، مو دچار شکاف‌هایی می‌شود که آن‌ها را آماده شکستن خواهد کرد، روغن بادام این شکاف‌ها را پُر کرده و در نتیجه مانع شکستن موها می‌شود.

نکته پایانی

خوب است بدانید بعد از دکلره کردن، موها شما در برابر نور خورشید و حرارت دستگاه های حالت دهنده مو، بسیار آسیب پذیر می شود. با محافظت از موها خود، به پوست سرتان هم کمک خواهید کرد تا شاداب و سالم باقی بماند.می توانید برای کسب آگاهی و تعیین وقت تزریق فیلر مو ، با دکتر لیلا گزین در ارتباط باشید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *