آشنایی با انواع میکرونیدلینگ

با افزایش سن، به تدریج چین و چروک روی پوست ایجاد می شود. خطوط ریز و کم عمق، افتادگی و نازک شدن پوست از جمله تغییرات نمایان پوست هستند. تولید ماده قوی که موجب جوان ماندن و قوام پوست می شود، کاهش می یابد. نام این ماده کلاژن می باشد. با افزایش سن، تولید این ماده کاهش می یابد. کاهش تولید کلاژن، موجب وجود آثار ناخوشایند می باشد. با پشرفت علم و تکنولوژی، شیوه ها درمانی جدیدی در دنیا پزشکی، متداول شدند. از جمله روش ها نوین از بین بردن آثار پیری، میکرونیدلینگ است. انواع گوناگونی از میکرونیدلینگ وجود دارد. در ادامه این مقاله از وبسایت تخصصی دکتر گزین، به توضیح پیرامون این روش می پردازیم.

انواع میکرونیدلینگ

میکرونیدل سطحی

از حمله انواع میکرونیدلینگ، میکرونیدل سطحی می باشد. این روش برای چروک و آسیب ها سطحی پوست، بسیار مفید می باشد. طول سوزن‌های میکرونیدلینگ حدود ۰/۵ تا ۱/۵ میلی‌متر و قطر هر سوزن تقریبا ۰/۱ میلی‌متر می باشد. ورورد این سوزن ها به داخل پوست، هیچ زخم و آسیبی در پوست به وجود نمی آورد. اما همین موضوع، موجب ترشح فاکتور رشد شده و به بهبود پوست کمک می کند.

میکرونیدلینگ عمقی

هرگاه لایه ها عمیق پوست دچار مشکل شوند، دیگر میکرونیدلینگ سطحی جوابگو نیست. با این روش، سوزن ها تا عمق 3 میلی متر در پوست وارد می شوند. طبعا فاکتور ها رشد، می توانند در عمق بیشتری از پوست وارد شوند. همچنین فاکتور ها رشد در لایه زیرین هم تحریک شده و به بهبود پوست کمک می کنند.

مزیت ویژه این روش، تولید کلازن و الاستین به طور عمیق و در زیر لایه پوست می باشد. میکرونیدل عمقی، باعث بیرون آمدن خون از پوست می شود. پس از درمان، بایستی اجازه دهد تا خون روی پوست باقی بماند. زیرا خون باقی مانده، حاوی فاکتور ها مفید جهت رشد می باشد.

میکرونیدلینگ با PRP

همان‌طورکه اشاره شد، می توانید میکرونیدلینگ را با سایر روش ها زیبایی ترکیب کنید. یکی از انواع آن، ترکیب میکرونیدل با پلاسمای غنی از پلاکت یا PRP می باشد. برای انجام پی آر پی، ابتدا پزشک از فرد خون می گیرد. سپس خون را داخل دستگاهی به نام سانتریفیوژ می گذارد. دستگاه سانتریفیوژ، پلاسما غنی خون را از سایر اجزا خون، جدا می کند و آن را با مواد دیگر میکرونیدلینگ ترکیب می کند. این روش، سبب بهبود بسیار سریع پوست می شود. جوانی را با دو جلسه میکرونیدل با PRP، به پوست خود برگردانید. این روش به میکرونیدل به روش خون آشام، معروف است. در اینستاگرام، بلاگرها متعددی این روش را تبلیغ می کنند. این روش، کلاژن‌سازی را تا عمق بیشتری از پوست و با تاثیرگذاری عمیق تر، تحریک می‌کند.

امیدوار هستم با خواندن این مقاله، توانسته باشید اطلاعات زیادی راجع به انواع میکرونیدلینگ کسب کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *